J’attends la nuit pour te rêver, révolution PDF

J’attends la nuit pour te rêver, révolution PDF

2009년 6월 30일 네이버 여행 서비스가 종료되었습니다. 17 stycznia 1933 w Kairze, zm. Urodziła się w Kairze, jako J’attends la nuit pour te rêver, révolution PDF Cristina Gigliotti.


Włochami pochodzącymi z Serrastretty w Kalabrii. Piosenkarka miała dwóch braci: Orlando i Bruno. W 1950 rozpoczęła karierę modelki, biorąc udział w konkursach piękności, a także nawiązując współpracę z kairskim domem mody Donna. W 1954 zdobyła tytuł Miss Egiptu, po czym wyjechała do Paryża. Jej pierwsze filmy nie odniosły sukcesu, ale zaczęła występować na estradach koncertowych i w kabaretach, śpiewając po francusku, włosku, a także w innych językach. W 1957 roku wystąpiła w paryskiej Olympii jako artystka otwierająca występ Charles’a Aznavoura i w tym samym roku Gilberta Bécaud.

Sprzedała ponad 170 milionów nagrań na całym świecie, zdobywając 70 złotych płyt. W 1981 roku została uhonorowana specjalnie dla niej utworzoną Diamentową Płytą za 25 lat sukcesów. Dalida dwukrotnie odwiedziła Polskę, pierwszy raz w roku 1963 na zaproszenie Lucjana Kydryńskiego, drugi raz w roku 1983. Dalida w wieku dziecięcym miała chory wzrok, przeszła w życiu kilka operacji oczu. W 1961 wyszła za mąż za Luciena Morisse’a.

Comments are closed.